SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Revitalizácia verejného priestranstva v obci Klčov

13.11.2023

Názov realizovaného projektu:  Revitalizácia verejného priestranstva v obci KLČOV
Prijímateľ: Obec Klčov, Klčov 112

Výška poskytnutej dotácie:  5 559,12 EUR

Oprávnené obdobie: 01.01.202-31.12.2023

Projekt “Revitalizácia verejného priestranstva v obci Klčov” sa zameral na regeneráciu zeleného priestranstva, ktoré slúži obyvateľom obce. Časťou projektu bolo riešenie priestranstva pomocou prvkov zelenej infraštruktúry a adaptáciou urbanizovaného prostredia na zmenu klímy, ako aj zavádzaním systémových prvkov znižovania znečistenia ovzdušia a hluku. Projekt riešil rekonštrukciu chodníka a obnovu zelene, vytvorenie kultivovaných a technicky vyhovujúcich komunikácií pre peších, obnovenie a vytvorenie plôch parkovej zelene pre oddych a relax najmä obyvateľov, ale aj návštevníkov obce. Stavebné úpravy a udržiavacie práce boli zamerané na:.

• rekonštrukciu chodníka, ktorý vedie do sály kultúrneho domu. Chodník bol v zlom technickom stave, rozpadával sa. Obec asfaltovú plochu nahradila zámkovou dlažbou a po bokoch chodníka osadila palisády na spevnenie. Okolo chodníka vysadila okrasné dreviny z oboch strán a osadila informačnú tabulu.

• celková revitalizácia existujúcej zelene bola doplnená o výsadbu okrasných drevín, stromov, kríkov, kvetín a vytvorenie skalky