SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Školstvo

Základná škola s materskou školou sv. Jána Nepomuckého

V pondelok 5. 9. 2005 sa sv. omšou začala slávnosť Veni Sancte a otvorenie Základnej školy s materskou školou sv. Jána Nepomuckého. Po prvýkrát zasadlo do školských lavíc 13 prvákov, do Materskej školy je prihlásených 28 detí. O výchovu a vzdelávanie sa bude starať 7 pedagogických zamestnancov, z toho 4 v ZŠ - Mgr. Miroslava Lojková, Mgr. Mária Dugasová, Sr. M. Beáta Akimjaková, OSF, Sr. M. Ema Patakiová; a 3 v MŠ - Daniela Koterbová, Eva Vlasková, Monika Hardoňová.

Žiakom bude poskytnutá možnosť vyučovania cudzieho jazyka a dostanú základy počítačovej gramotnosti v počítačovom krúžku. Popoludní budú mať možnosť realizácie v Základnej umeleckej škole alebo v Školskom klube.

V spolupráci so základnými umeleckými školami (Základnou umeleckou školou na cirkevnej škole v Poprade, v Spišskom Podhradí a v Levoči) sa organizuje výučba hry na organ a výučba cirkevnej hudby. Je tu klavírna trieda, organová trieda a trieda pre teoretickú výučbu. Absolventi sa stávajú učiteľmi organu pre konzervatóriá a základné umelecké školy alebo učiteľmi hudobnej výchovy na základných školách. Doobeda vyučujú v škole a zároveň vykonávajú aj úlohu organistu či kantora.